معرفی کتاب بیماری‌های آنورکتال (جلد دوم)

معرفی کتاب بیماری‌های آنورکتال (جلد دوم)

دکتر تولیت به منظور ارتقای سطح دانش علم‌پژوهان در زمینه بیماری‌های کولورکتال و جراحی‌های آن اقدام به تألیف یک کتاب دو جلدی به زبان فارسی کرده‌اند. این کتاب تحت عنوان بیماری‌های آنورکتال به چاپ رسیده است.

معرفی جلد دوم کتاب آنورکتال

در این جلد از کتاب به چند عارضه دیگر آنورکتال پرداخته شده است که شامل آبسه مقعدی، فیستول، عفونت‌های نکروزان نسج نرم، بیماری پیلونیدال و هیدرآدنیت چرکی می‌باشد.

جلد دوم، 5 فصل دارد که شامل موارد زیر است:

  1. فصل اول به توضیح عارضه آبسه مقعدی پرداخته است که در آن علائم بیماری، نحوه تشخیص آن، ویژگی‌ها و روش‌های درمانی مطرح شده است. در ادامه این فصل، توضیح عفونت‌های نکروزان و علائم و درمان آن آورده شده است.
  2. فصل دوم فیستول‌های مقعدی را مورد بحث قرار داده است که در آن علائم بیماری، دسته‌بندی آن، روش‌های تشخیصی، روش‌های تصویربرداری و روش‌های درمانی چون فیستولکتومی مطرح شده است. همچنین در این فصل به تفصیل روش‌های درمان انواع فیستول‌های مقعدی توضیح داده شده است.
  3. فصل سوم به بررسی عفونت نکروزان نسج نرم پرینه می‌پردازد که در آن علائم این عارضه و روش‌های درمانی غیر جراحی و جراحی آن مطرح شده است.
  4. فصل چهارم به توضیح بیماری پیلونیدال پرداخته است که در آن علائم بیماری، ویژگی‌های آن، روش‌های درمان جراحی و دستورالعمل‌های مراقبت‌ پس از عمل جراحی مطرح شده است.
  5. فصل پنجم، عارضه هیدرآدنیت چرکی را مورد بررسی قرار داده است. در این فصل نیز علائم بالینی این عارضه، روش‌های تشخیصی و روش‌های درمانی غیر جراحی و جراحی مطرح شده است.

نظر دهید

نام (الزامی)
ایمیل (الزامی)
نظر (الزامی)