معرفی کتاب بیماری‌های آنورکتال 1- هموروئید و فیشر | دکتر تولیت

معرفی کتاب بیماری‌های آنورکتال 1- هموروئید و فیشر

معرفی کتاب بیماری‌های آنورکتال 1- هموروئید و فیشر

دکتر تولیت به منظور ارتقای سطح دانشِ علم‌پژوهان در زمینه بیماری‌های کولورکتال و جراحی‌های آن اقدام به تألیف یک کتاب دو جلدی به زبان فارسی کرده‌اند. این کتاب تحت عنوان بیماری‌های آنورکتال به چاپ رسیده است.

معرفی جلد اول کتاب آنورکتال

جلد اول کتاب‌ آنورکتال با زیر عنوان هموروئید و فیشر ارائه شده است. هموروئید و فیشر دو عارضه بسیار رایج در ناحیه مقعد می‌باشند که با استفاده از روش‌های جراحی کولورکتال قابل درمان و بهبود هستند.

این کتاب در سه فصل تقسیم‌بندی شده است:

  1. فصل اول به بررسی آناتومی آنورکتوم پرداخته است که به تفصیل خصوصیات و عملکرد این ناحیه از دستگاه گوارش را توضیح می‌دهد.
  2. فصل دوم به موضوعات مرتبط با هموروئید چون تقسیم‌بندی هموروئید‌ها، ویژگی آن‌ها، روش‌های درمان مانند اسکلروتراپی، رابرباند لیگاتور، کرایوسرجری، کواگولاسیون مادون قرمز، التروئید، دیاترمی بایپولار، دیلاتاسیون مقعد، لیزر درمانی و انواع هموروئیدکتومی پرداخته است. همچنین در این فصل، علل مختلف بروز هموروئید چون حاملگی و یبوست نیز توضیح داده شده است.
  3. فصل سوم شامل مطالب مرتبط با شقاق مقعد یا فیشر می‌باشد. در این فصل، انواع فیشر‌ها و ویژگی‌های فیزیولوژیک آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته و در ادامه با بیان اصول مراقبت از فیشر‌ها، روش‌های درمانی چون اسفنکتروتومی داخل مقعدی و عوارض آن مطرح شده است.

نظر دهید

نام (الزامی)
ایمیل (الزامی)
نظر (الزامی)